27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Shpëtohet shoferi turk në Dibër, po binte në humnerë

spot_img

Një shtetas turk, shofer i një kamioni, është ndihmuar mbrëmjen e djeshme nga Policia Rrugore e Dibres në bashkëpunim me disa banorë të zonës, pasi rrezikonte të binte nga një humnerë.

Në vendin e quajtur ura e “Doçit” në Kastriot të Dibrës, nga ora 18:00 deri në orën 23:30, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore dhe tre banorëve të zonës i është dhënë ndihmë një drejtuesi mjeti me inicilaet M.T, (shtetas turk) pasi mjeti i tij tip “kamion” doli nga rruga në një urë të ngushtë dhe rrezikonte të binte në humnerë.

“Pas organizimit të punës nga Shefi i Trafikut Urban dhe Interurban, punonjës të Policisë Rrugore, të ndihmuar nga banorë të zonës, pavarësisht kohës të ftohtë e reshjeve të shiut, i dhanë ndihmën e nevojshme dhe nxorën mjetin.

Policia Rrugore e ka ndihmuar drejtuesin e mjetit deri në qendër të banuar, ku dhe morën masa për të ndihmuar drejtuesin e kamionit që të riparonte dëmin e shkaktuar, si dhe i siguruan atij ushqim e mbështetje deri në largimin e tij nga zona e Dibrës. Shtetasi turk gjatë një interviste për një media shprehu falënderime për Policinë Rrugore dhe banorët për ndihmën e dhënë”- thuhet nga policia.

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/1097809097063172/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat