fbpx

“Po i lë një derë të hapur Bashës pas 25 prillit”? Si iu përgjigj Rama pyetjes së gazetarëve

rama-6-770x433.png

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot nga gazetarët lidhur me sulmet e Metës si dhe “kursimin” që i ka bërë kryedemokratit Lulzim Basha. Mirëpo, ai nuk dha asnjë përgjigje sot.

Pyetje: Fushatën tuaj negative është drejt presidentit Meta, apo është një derë e hapur për Lulzim Bashën pas 25 prillit?

“Për pagën minimale, për ndryshimet në fashat e taksimit dhe për një sërë masash të tjera duhet të duroni edhe pak fare, kur ne të shpalosim vizionin e Shqipërisë 2030 dhe planin e veprimit 2021-2025. Kjo do të ndodhë menjëherë pasi ne të zbresim skuadrën në fushë. S’dua të humbas kohë me këto, e lagu se lagu”, shprehet Rama.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303