fbpx

“Po ndodh me FSDKSH bomba 150 miliard lekë”. Berisha plas denoncimin tronditës: Po urdhërohet importi i ilaçeve që s’lejohen në…

SALI-BERISHA-1-753x450.png

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook, një denoncim të fortë të një qytetari lidhur me marrëveshjen e bërë nga Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm Shëndetësor ku importohen ilaçe të skaduara dhe që nuk lejohen nga Bashkimi Europian.

Postimi i Plotë nga Sali Berisha

“FSDKSH falimenton!

Urdherohet importi i ilaçeve ne prag skadimi dhe Ilaçeve qe nuk lejohen te hynë ne BE

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Po ndodh me FSDKSH bomba 150 miliard leke. Lista e barnave the rbursueshme. Jemi me nje trysni te jashtezakonshme po na diktohet dhe detyrojne nga Ministri Shendeteise te pranojme barna te ndaluara nga BE dhe me afar skadence 6 muaj dhe kjo faze te mbyllet Brenda 2 javesh. Komisioni eshte ne nje terror psikologjik tejashtezakonshem, lutemi beni te mundur nje transparence mediatike, humanizem ndaj te pazeshmeve.”

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303