fbpx

Po trajtohet për COVID, Janullatos jep mesazhin e rëndësishëm nga shtrati i spitalit

janu.jpg

Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka dhënë sot një mesazh nga Njësia e Kujdesit Intensiv të Spitalit Evangelismos, në Greqi ku po trajtohet për COVID.

“Mos ki frikë, vetëm beso” është mesazhi i tij.

Mesazhi i detajuar:

Dita e parë në “Evangelismos” tashmë ka kaluar dhe gjithçka po shkon mirë. Gjatë gjithë jetës sonë ne i referohemi Zotit të surprizave por edhe Zotit të mrekullive. Udhëtimi ynë në Shqipëri filloi me thirrjen “Zoti është me ne” dhe përgjigjen e vallëzimit “dhe ne me të”, i cili mbështeste besimin tonë se “Zoti nuk do të na lërë”.

Falënderime të përzemërta për mjekët dhe infermierët e shquar dhe për turmën e njerëzve, të cilët edhe një herë shprehën dashurinë e tyre me lutje spontane.

Dy fjalë nga leximi i ungjillit të së Dielës së kaluar përcaktojnë qëndrimin e duhur: “Mos ki frikë, vetëm beso”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303