fbpx

Po vidhnin kamionin me naftë të TAP, kapen ‘mat’ autorët

Tre persona janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për vjedhjen e naftës në kantierët e gazsjellësit TAP. Të arrestuarit janë; Hyda Vila 26 vjeç, Erineo Lalo 26 vjeç dhe Artur Guri 44 vjeç.

Botet me naftë ku autorët tentuan të vjedhin

Tre persona janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për vjedhjen e naftës në kantieret e gazsjellësit TAP.

Të arrestuarit janë: Hyda Vila 26 vjeç, Erineo Lalo 26 vjeç dhe Artur Guri 44 vjeç.

Sipas njoftimit të policisë, ata u kapën në flagrancë duke transportuar me një kamion tip ‘Benz’ 7080 litra naftë të cilën dyshohet se e kanë vjedhur në kantierët e gazsjellësit.

Nga operacioni u sekuestruan:

7080 litra naftë

Një mjet kamion, i markës ‘Mercedes Benz’

Një mjet fuoristradë i markës ‘Range Rover’

6 aparate telefoni celular

225.100 lekë të reja

450 euro

Lër një koment