fbpx

Policia arreston urgjent ‘taksistin’ në Lushnje, zbulohet arsyeja e rëndë…

arrestohet-shqiptari-nga-kosova-i-d-euml-nuar-p-euml-r-vrasje-n-euml-prag-euml_hd-780x439-1.jpg

Një 49-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë pasi i janë sekuestruar në automjet 6 kg kanabis.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Taksisti” u arrestua në flagrancë shtetasi me inicialet O. M., banues në Tiranë.

“Bazuar në informacione të marra në rrugë operative, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit O. M., 49 vjeç, banues në Tiranë,  pasi në vendin e quajtur “Pushimi i shoferit”, gjatë kontrollit të automjetit të tij tip “Benz”, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale 6 kg lëndë narkotike kanabis sativa”, thuhet në njoftimin e policisë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303