fbpx

Policia Bashkiake ‘blindon’ zyrat e FRD, kërkon lirimin urgjent të godinës, i presin dhe energjinë

polici-2.jpg

Pas dorëheqjes së kreut të FRD, Bamir Topi nga drejtimi i partisë, postin e tij e mori Sali Shehu.

Por sot, Policia Bashkiake e Tiranës ka zbarkuar në zyrat e ish-partisë së Bamir Topit, Fryma e re Demokratike dhe u kanë kërkuar anëtarëve dhe drejtuesve të lirojnë menjëherë zyrat pasi ato i përkasin bashkisë.

Gjithashtu, këtyre ambienteve iu është prerë dhe energjia elektrike.

“Krisja” mes Topit dhe Shehut erdhi pasi ky i fundit firmosi koalicion me Partinë Demokratike, edhe pse kishte “autorizim” vetëm për negociata.

Vijon…

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303