fbpx

Policia “blindon” Sarandën, “Shqiponjat” dhe FNSH dalin në terren

800-0-61e1bc5c53609.jpg

Në kuadër të ruajtjes së sigurisë dhe rendit, policia e Sarandës ka ngritur shumë postblloqe në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit. Aksioni ka nisur që prej mesditës së sotme, ndërsa vijon ende. Nga kontrolli i ushtuar nga forcat Shqiponja dhe FNSH në vendin e quajtur Ura e Kranesë u kap një i ri nga Gjirokastra të cilit iu sekuestruan disa doza me lëndë narkotike.Postblloqet vazhdojnë për kapjen e personave të armatosur, apo në kërkim.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303