fbpx

Policia e Shtetit arreston 2 persona, ja çfarë bënë

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një operacion anti-kannabis, ku ka arrestuar 2 persona në Pogradec.

Mësohet se një ndër të arrestuarit është Alfred Lena, 42 vjeç, banues në Rexhinë të Kurveleshit, i cili u arrestua në banesën e tij, ndërsa iu sekuestruan edhe 50 fidanë kanabisi gati për t’u mbjellë.

I arrestuari tjetër është Sokol Petani, 43 vjeç nga Memaliaj, të cilit iu gjetën dhe sekuestruan 320 fidanë kanabisi gati për t’u mbjellë.

Vijon…