35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Policia në panik, rrethon Kuvendin me tela me gjemba

spot_img

Pavarësisht anulimit të seancës së Kuvendit, protesta nesër do të mbahet. E vetmja masë e dukshme deri në mbrëmjen e së mërkurës ishte një brez me tela me gjemba rreth 1 metër gjatësi që do të vendoset në të gjithë perimetrin e sallës së Kuvendit.

Policia, Garda dhe RENEA janë nga sot në shërbim të përforcuar. I gjithë perimetri i Parlamentit dhe përpara Kryeministrisë do të rrethohet nga një kordon me policë.

Janë rreth 1600 forca policore të angazhuara për protestën e nesërme të opozitës./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat