fbpx

Policia shpërndan protestuesit me gaz lotsjellës

Foto-LSA-protesta-e-katert-17.jpeg

Policia shpërndan protestuesit me gaz lotsjellës, pasi këta të fundit kanë kryer një sërë shkeljesh ,duke thyer grilat e dritareve tek Ministria e Ekonomisë, shkatërruar sinjalistikën rrugore, koshat e mbeturinave. Një atmosferë që nuk i ngjan aspak asaj festive në fund të 2020. Zbukurimet dhe dekori në qendër të kryeqytetit ia kanë lënë gjithë vëmendjen gazit lotsjellës, i cili ka zbardhur rrugët kryesore. Ndërkohë familja Rasha lidhur me situatën e krijuar prej 4 ditësh në kryeqytet dhe jo vetëm pohon se ” Dhimbja jonë të mos thellohet më tej me patdrejtësi të tjera”.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303