fbpx

Prag festash/ A do të lejohen organizimet në bare dhe restorante? Flasin ekspertët

Screenshot_16-2.png

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur dhe për kufizimet që mund të bëhet gjatë festës së Krishtlindjeve dhe mbrëmjes së Vitit të Ri.

Ajo deklaroi se në varësi të zhvillimit të situatës do të vendosin më pas nëse do të lehtësojnë masat ose jo.

“Ne jemi disa javë larg krishtlindjeve dhe shohim që situata po vijon e njëjtë. Do shohim se si do shkojmë më vonë. Nëse do ndryshojmë për më mirë, nëse qytetarët bashkëpunojnë me autoritetet këto masa do ndryshojnë për mirë. Nëse ato do ndryshojnë për keq atëherë do të qëndrojnë në fuqi” – tha Rakacolli.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303