18.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Prej muajsh i mbyllur prek koronavirusit, rihapet Taj Mahal në Indi

spot_img

Atraksioni i famshëm turistik në Indi Taj Mahal do të rihapet pas mbylljes 6-mujore prej pandemise se koronavirusit.

Me 70 mijë vizitorë në ditë Taj Mahali bëhet një nga vendet më të vizituara në botë, por tashmë do të ketë vetëm 5 mijë në 24 orë.

Autoritetet indiane kanë marrë masat për të rihapur Taj Mahal me masa ndaj COVID-19. Herët e fundit kur u mbyllur Taj Mahal ishte në 1978 dhe 1971, por jo prej pandemive, por prej përmbytjeve dhe luftërave.

India sot përballet me pandeminë teksa është vendi i dytë në botë pas SHBA që shënon shifrat më të larta të të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat