23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Prej një dardhe në ditë kemi më shumë përfitime se sa mendojmë

spot_img

Pavarësisht se janë shumë të ëmbla në shije, dardhat kanë kryesisht në përmbajtje ujë dhe fibra, që realisht ndihmojnë në humbjen e peshës dhe nxisin tretjen. Kështu, nëse hamë një dardhë 100 gram marrim vetëm 56 kalori dhe do të ndihemi të ngopur për shumë gjatë.

Dhe si bonus, dardha përmban vitamina C dhe vitamina A që luftojnë radikalet e lira dhe reduktojnë inflamacionin. Kjo ndihmon që të dukemi më të rinj dhe të ndihemi mirë.

Këshilla e vetme është të siguroheni për të zgjedhur dardha të freskëta ose të ngrira, duke qenë se ato të konservuara janë brenda shurupit të sheqerit. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat