fbpx

Preket me COVID-19 infermierja e burgut, si u infektua, detajet…

burg-3.jpg

Fieri sapo ka regjistruar një tjetër rast me COVID-19 . Sipas burimeve, mësohet se bëhet fjalë për një infermiere të burgut të Fierit e cila pasi i është nështruar testit, ka rezultuar pozitive.

Sipas burime, mësohet se infermierja është infektuar nga e bija, e cila gjithashtu ka rezultuar me COVID.

Po ashtu, në këto kushte, janë izoluar dhe disa kolegë të saj në burg, si dhe të burgosur, të cilët kanë marrë shërbime nga infermierja. Marrë nga TCH

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303