fbpx

Premtimi për rritjen e pagave për mjekët, PD: Mashtrim! Kanë një muaj që e thonë dhe ende asgjë

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar me kritika ndaj kryeministrit Rama.
Sipas ish-deputetit demokrat, premtimi i qeverisë për rritjen e pagave është veçse një mashtrim pasi prej muajsh flitet për rritje pagash dhe ende asgjë konkrete.

Sakaq ai shton se PD ka një projekt konkret për rritjen e pagave, 1200 euro/muaj për mjekët, 700 euro/muaj për infermierët. Është një nga projektet tona më të rëndësishme për t’u dhënë shqiptarëve një sistem shëndetësor, që punon për ta, jo për një grusht njerëzish”.

Postimi i plotë:

Me Edi Ramën në krye të qeverisë nuk ka për të patur rritje të vërtetë pagash për mjekët.

Deklaratat e Ogerta Manastirliut dhe Elisa Spiropalit për rritjen e rrogave të mjekëve janë zgjatje e agonisë së një pushteti të kalbur, gati për t’u shembur në 25 Prill.

Ka një muaj që flasin për rritje pagash, por nuk kanë asgjë konkrete, sepse modeli i vetëm i Edi Ramës është mashtrimi! Po i mashtron mjekët dhe infermierët njëlloj siç mashtroi shqiptarët për shëndetësi falas.

PD ka një projekt konkret për rritjen e pagave, 1200 euro/muaj për mjekët, 700 euro/muaj për infermierët. Është një nga projektet tona më të rëndësishme për t’u dhënë shqiptarëve një sistem shëndetësor, që punon për ta, jo për një grusht njerëzish.