21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Presidenti Biden ‘urdhër’ Rusisë: Ndërprit menjëherë aktivitetet ushtarake

spot_img

Presidenti i SHBA Joe Biden ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun ukrainas Volodymyr Zelenskiy lidhur me sulmin rus ndaj termocentralit bërthamor.

“Presidenti Biden iu bashkua Presidentit Zelenskyy për t’i kërkuar Rusisë që të ndërpresë aktivitetet e saj ushtarake në zonë dhe të lejojë zjarrfikësit dhe reaguesit e urgjencës të hyjnë në vend,” tha Shtëpia e Bardhë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat