20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Presidenti i ri, Ali Ahmeti arrin marrëveshjen me Zoran Zaev

spot_img

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kryeministri Zoran Zaev kanë arritur në një marrëveshje për sa i përket emrit për kandidatin për Presidentin e ri të Maqedonisë së Veriut.

Ka qenë vetë Ali Ahmeti, i cili nëpërmjet një postimi ka njoftuar këtë lajm dhe ka theksuar se është rënë dakord së bashku me Zaev, për të mbështetur një kandidat të përbashkët në zgjedhjet për president.

‘Sa po përfundova takimin me Zoranin, Kryetarin e LSDM-së, me të cilin arritëm dakordësi për ta mbështetur një kandidat të përbashkët për President të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Shpreh bindjen që ky koncept do të gjej mbështetjen e shumicës dërmuese të qytetarëve tanë’, ka shkruar kreu i BDI-së Ali Ahmeti në Facebook.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat