Presidenti Meta me homologn kroate vizitojnë shqiptarët e Zarës

6321d855b7c61f51cc08a1f176902836_L.jpg

Presidenti Ilir Meta dhe homogia e tij kroate Kitaroviç kanë vizituar Arbanasit e Zarës.

“I mbushur me emocione mes Arbanasve të Zarës, kësaj pjese të rëndësishme të trungut të lashtë të popullit tonë në brigjet e Dalmacisë, këtij “oazi të shqiptarëve në Kroaci”, shkruan Meta ndërsa ndan fotot me Kitaroviç, e cila muaj më parë u kthye në një personazh tejet të dashur në finalen e madhe të Botërorit, Francë-Kroaci.

scroll to top