20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Princi i Monakos viziton nesër Shqipërinë

spot_img

Alberti II, Princi i Monakos, nis nesër një vizitë shtetërore në Shqipëri.

Vizita dyditore e Princit të Monakos në Tiranë, me ftesë të Presidentit, Ilir Meta .

Alberti II do të pritet me ceremoni shtetërore nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta për të vijuar më pas me bisedimet dypalësh midis dy delegacioneve respektive.

Vizita e Albertit II, do të nënshkruhet një marrëveshje bashkëpunimi mes ministrive të jashtme të të dy vendeve.

Do të nënshkruhet dhe një marrëveshje financimi mes Fondacionit të Princit Albert II të Monakos dhe Administratës Rajonale të Zonave të Mbrojtura të Vlorës e Shoqatës “Pisha Flamur” për mbrojtjen e burimeve natyrore

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat