fbpx

Princi William në frontin e parë të luftës ndaj koronavirusit

150713-prince-william-ambulance-jpo-621a_316b5a5f885a7a465b53cb1fa8970169.jpg

Mediat e huaja shkruajnë se  Princi William ka vendosur të jetë në frontin e parë të luftës me koronavirusin.

Burime pranë familjes mbretërore, kanë thënë për mediat e huaja se William do të shërbejë këto ditë si pilot helikopteri.

Ai do të transportojë pacientët me COVID-19, të cilët janë në gjendje të rënduar shëndetësore.

“Ai e di se gjithë vendi po bën punën e vet dhe ai dëshiron të ndihmojë. Është i përqendruar në punët mbretërore, por mendon se ky rol është më i rëndësishëm duke pasur parasysh se Charles sapo kaloi sëmundjen, Harry sapo është larguar nga mbretëria dhe xhaxhai i tij Andrew është tërhequr nga jeta publike për shkak të skandalit seksual”, thotë burimi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303