28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Procesi i numërimit të votave, Kreu i KQZ Celibashi del me thirrjen e fundit: Menjëherë duhet të…

spot_img

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi  ka dalë me një njoftim të fundit. Ai ka theksuar se numëruesit ose komisionerët e lodhur duhet të zëvendësohen menjëherë.

Celibashi nënvizon se të gjithë partive politike që kanë numërues ti përmbahen premtimit publik për të garantuar numërimin dhe vlerësimin e pandërprerë të votave.

“Partitë politike që kanë numërues, duhet ti përmbahen premtimit publik për të garantuar numërimin dhe vlerësimin e pandërprerë të votave. Nuk ka asnjë justifikim ndërprerja e procesit për shkak të mungesës së numëruesve. Numruesit dhe/ose komisionerët e lodhur duhet të zëvendësohen menjëherë.

#zgjedhjetshqiperi2021 #25prill2021 #kqz”, shkruan Celibashi

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat