fbpx

Prodhonin dhe tregtonin drogë në Greqi, 5 shqiptarë në pranga

greqi-heroine-1-600x450.jpeg

5 shqiptarë kanë rënë në pranga ditën e sotme në Greqi, pasi akuzohen për prodhim dhe shitje të drogës.

Bëhet me dije se autoritetet greke kanë kapur 12.800 bimë hashash, të cilët ishin mbjellë nga shqiptarët dhe 1 grek.

Raportohet se aktiviteti kryhej në zonën Dervenohoria, Viotia.

Gjithashtu pranë parcelës me kanabis u gjetën disa pajisje si dhe armë./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303