Prodhonte dokumente false, kapet shqiptari

foto_747996_908x560.jpg

Një shqiptar është vënë në pranga nga autoritetet italiane për mashtrim dhe prodhim të dokumenteve false. Mësohet se 58-vjeçari ishte dënuar me 10 vite burg në Shqipëri për mashtrim në dëm të shtetit shqiptar.

Ky lajm është bërë i ditur nga autoritetet italiane, të cilët zbuluan dënimin e 58-vjeçarit nga Gjykata e Tiranës.

Shqiptari është kapur dhe momentalisht ndodhet në burg./real-news.tv

scroll to top