fbpx

Projekti i identifikimit biometrik për zgjedhjet, KQZ i bën kërkesën Qeverisë dhe Kuvendit

KQZ-12-1-675x450.jpeg

KQZ i ka nisur një letër Këshillit të Ministrave lidhur me vënien në zbatim të projektit për identifikimit biometrik në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

KQZ-ja ka ngritur një grup të posaçëm pune si dhe kërkon fondet e nevojshme si për numërimin ashtu edhe për votimin elektronik.

Në një letër, KQZ i kujton se do të kryejnë me procedurë të përshpejtuar marrjen e fondit të nevojshëm për vënien në zbatim të projektit, ndërsa po me letër njofton edhe Kuvendin.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303