fbpx

Prokuroria, Bashës: Afat paraqitjeje deri më 20 qershor

basha-2.jpeg

Prokuroria i ka dhënë afat kryedemokratit, Lulzim Basha që të paraqitet për tre ditë në të kundërt do të shoqërohet me forcë.

Shoqërimi i tij lidhet me lobimin e PD në SHBA, por Lulzim Basha e ka shkelur ligjin duke mos u paraqitur ditën e sotme në Prokurori së bashku me Arben Ristanin dhe Ilir Dervishin.

Vetë Basha ishte shprehur i gatshëm për tu paraqitur, por nuk ka qenë prezent ditën e sotme.

Në këtë mënyrë, Prokuroria i bën thirrje për paraqitje deri më 20 qershor, në të kundërt do kryedemokrati do të shoqërohet me forcë./real-news.tv

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303