fbpx

Prokuroria jep pretencën për Vladimir Gjutën, sa mund të dënohet

Vladimir-Gjuta-1-633x450.jpg

Lëvizja me një armë zjarri pa leje me vete pranë selisë së Partisë Socialiste mund t’i kushtojë një dënim me 5 vite burg, Vladimir Gjutës. Prokuroria e Tiranës kërkoi këtë masë dënimi për të, në përfundim të gjykimit të tij për akuzën e “mbajtjes pa leje të armëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.Seanca e radhës, ku pritet të dëgjohen konkluzionet e mbrojtjes u caktua në 27 janar.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303