fbpx

Prostitucioni në Rrogozhinë, Gjykata merr vendimet për të arrestuarit

Pasi policia mundësi arrestimin e 7 personave në kuadër të operacionit “Zhuri”, ditën e sotme Gjykata e Kavajës ka caktuar masat e sigurisë.

Mësohet se gjykata vendosi “Arrest me burg” për pronarët e 2 hoteleve ne Rrogozhinë Bujar Gjuzi dhe Fatmir Hoxha të cilët akuzohen për “Pershtatje e ambjenteve për ushtrim prostitucioni, dhe ushtrim prostitucioni”

Trupi gjykues ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 5 shtetaset e arrestuara