30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Protesta e 7 janarit, zbardhet axhenda

spot_img

Studentët do rikthehen sërish të protestojnë për plotësimin e 8 kërkesave përpara Kryeministrisë. Ky lajm është bërë me dije para festave të fundvitit, por sot studentët kanë zbardhur axhendës e datës 7 janar.

Pas një takimi të Këshillave Studentorë në Fakultetin e Drejtësisë të Tiranës, u vendos që protesta do rinisë të hënën, ditën kur fillon viti i ri shkollor. Studentët kanë postuar një foto në rrjetin social ‘Facebook’, ku tregojnë se në orën 08:00 deri 10:00, do mblidhen në fakultetet përkatëse. Më tutje, ata do vijon marshimit drejt Kryeministrisë, derisa pikat e tyre të plotësohen

‘Protesta do vijoj te qëndrojë përballë Kryeministrisë. Në datën 7 Janar 2019, ora 10:00 do të jemi të gjithë aty, më të bashkuar dhe të fortë se kurrë’, u shprehën studentët./real-news.tv

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat