fbpx

Protesta e dhunshme te Teatri, opozita merr vendimin e papritur për Zgjedhoren sot

Teksa sot zhvillohet mbledhja për Reformën zgjedhore, opozita jashtëparlamentare e ka braktisur seancën. Sakaq mësohet se nuk ka një vendim për braktisjen definitive të Reformës nga opozita, por ajo që dihet është se PD dhe LSI kanë vendosur që sot të mos jenë të pranishme në takim.

Ky qëndrim i opozitës vjen një ditë pas protestës së dhunshme që u zhvillua dje për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.