29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protesta e opozitës, Rama: Jo skena si javën e shkuar

spot_img

Gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PS, mësohet se kryeministri Rama ka thënë se nesër në seancën plenare dhe zhvillimin e protestës së opozitës, ‘nuk do ketë skena si të javës së shkuar’. Kujtojmë që seanca parlamentare do të mbahet në orën 10:00 ditën e martë, ndërkohë që opozita ka paralajmëruar edhe protestë, që do të fillojë njëkohësisht me Kuvendin.

Gjithashtu, ministri Sandër Lleshaj ka dhënë garanci të plotë për sigurinë e deputetëve të PS. Javën e shkuar, protestuesit u përplasën me ministrin Blendi Klosi dhe jo vetëm.

Opozita ka bërë me dije se protesta do të fillojë në orën 09:00, një orë para startimit të seancës plenare./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat