33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protesta e së shtunës, SHBA shuplakë opozitës

spot_img

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka lëshuar një mesazh të ashpër ndaj opozitës për protestën e 16 marsit.

Përmes një postimi në Facebook, ambasada shkruan se protestat paqësore janë shtyllë e demokracisë por veprimet e dhunshme dhe shkatërrimi i pronës publike, janë të paligjshme.

Ambasada i del në krah qeverisë teksa shkruan se po zbatohet reforma në drejtësi dhe se po luftohet krimi i organizuar dhe korrupsioni, ccështje për të cilat opozita proteston.

SHBA i kërkon deputetëve të dorëhequr të opozitë që të lënë ata që duan të punojnë për të ardhmen e vendit./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat