27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Protesta e studentëve, Rama mesazh ‘kadrinjve’

spot_img

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestat e studentëve, me anë të një postimi në rrjetin social ‘Twitter’. Rama shkruan se ‘kadrinjve’ po i ikën dhjetori pa asnjë revolucion pavarësisht zhurmës që studentët bënë.

Duke vijuar më tej, Rama ka ironizuar duke shkruar se ‘kadrinjtë’ do kalojnë stinë të tjera po njësoj, pa asnjë revolucion.

Së fundmi, Rama shkruan: ‘Kërkesat e studentëve mesa duket po adresohen dhe Partia Socialiste po reflekton seriozisht për të nxjerrë mësimet e duhura nga shuplaka e tyre për qeverinë’.

Ndërkohë, studentët kanë theksuar se protestat do rifillojnë më 7 janar, duke bojkotuar auditorët e fakulteteve./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat