33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protesta në shumë qytete të Shqipërisë, bllokohen rrugët

spot_img

Shumë protesta po zhvillohen momentalisht në shumë rrethe të Shqipërisë në kuadër të 16 shkurtit.

Protestat janë të iniciuara nga Partia Demokratike, ku në këto momente shumë qytetarë në Shkodër dhe Gjirokastër kanë bllokuar rrugët kryesore duke paralizuar qarkullimin e automjeteve.

Kujtojmë që kryetari i PD, Lulzim Basha ishte sot i pranishëm në Mirditë ku ftoi qytetarët që t`i bashkohen protestës së opozitës në 16 shkurt.

Qytetarët në Shkodër po protestojnë për varfërinë dhe çmimin e karburantit.

Gjithashtu, shkodranët theksojnë se ndihen shumë të diskriminuar nga qeveria.

Së fundmi, një tjetër protestë në Korç ka nisur./real-news.tv

https://www.facebook.com/salianjiervin/videos/1674140296019259/UzpfSTYwNTQxMjU0OTA4OjEwMTU2OTU5ODkyNzk0OTA5/

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/1226677260821108/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat