24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protesta nesër, opozita mëson qytetarët si të mbrohen nga gazi lotsjellës

spot_img

Opozita e bashkuar është e prerë që të shkojë në protestë përballë Parlamentit ditën e nesërme edhe pse policia i ka refuzuar lejen për tubim me argumentin se cënon rendin dhe sigurinë e institucionit dhe deputetëve.

Madje nga radhët e LSI-së është shpërndarë një video e cila instrukton qytetarët sesi të mbrohen nga gazi lotsjellës, i përdorur në masë nga policia gjatë protestës së fundit të opozitës.

Për më tepër ndiqni videon e përgatitur për t’i bërë ballë tymit që mund të hidhet ditën e nesër në protestën që pritet të zhvillohet në orën 10:00 të paradites.

https://www.facebook.com/floidakerpaci/videos/2107089392741767/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat