fbpx

Protesta para Parlamentit, hidhen copa druri drejt policëve

ec88ee0d6b84321329d3f7bf23aff6e9_L.jpg

Shumë qytetarë janë mbledhur përpara Parlamentit për të protestuar kundër qeverisë së Ramës. Raportohet se një incident i vogël është shënuar pak momente më parë.

Një nga protestuesit i cili kishte hedhur mbi krahë flamurin kuq e zi, ka tentuar të përplaset me policinë duke hedhur mbi ta copa druri. Menjëherë kanë ndërhyrë protestues të tjerë, të cilët janë përpjekur të ndalin një përplasje me efektivët. Thuhet se protestuesi është tërhequr shpejt dhe nuk ka vijuar më tej me përplasjen.

Nga ana tjetër, momentalisht po zhvillohet seanca plenare në Parlament./real-news.tv

Screenshot_6.jpgScreenshot_7.jpg

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303