Protesta/ Veliaj: Ky vend nuk kthehet më pas nga salinjtë

Veliaj-ne-keshill-3-658x450-2.jpeg

Kreu i bashkisë Erjon Veliaj ka reaguar për përplasjen në prostë mes banorëve dhe efektivëve të policisë para parlamentit.

“ E gjithe Tirana e ndershme dhe e drejte, eshte ne mbeshtetje te Policisë së Shtetit e djemve dhe vajzave ne uniforme!” shkruan Veliaj në tëitter, ndërsa iu uron shërim të shpejtë Komandantit Dhimitraq Ziu dhe efektiveve te lenduar , duke shprehur solidaritet me ta.

“Ky vend nuk kthehet me pas nga salinjte! #NoMoreSali” -përfudon Veliaj.

scroll to top