29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protestat e ”jelekverdhëve”, Franca do të forcojë sigurinë e Parisit

spot_img

Qeveria franceze pritet të njoftojë masa shtesë të sigurisë për të mbrojtur Parisin qendror nga vandalizmi i mëtejshëm gjatë protestave të dhunshme të ”jelekverdhëve”.

Mediat franceze thonë se policia në të ardhmen mund të rrethojë zonat e rrugës së famshme Champs-Elysées. Dyqanet përreth zonës dhe një restorant u vandalizuan këtë të shtunë.

“Jelekverdhët” filluan protesta në të gjithë Francën katër muaj më parë, fillimisht për shkak të rritjes së taksave të karburantit. Lëvizja u përshkallëzua në një revoltë më të gjerë kundër politikave të presidentit Emmanuel Macron./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat