24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protestë e PD para Bashkisë në Maliq

spot_img

Teksa pret 5 marsin për protestën e madhe para Parlamentit, opozita po organizon protesta në rrethe të ndryshme të Shqipërisë.

Mbështetës dhe simpatizantë të PD-së në Maliq janë bashkuar sot para bashkisë me thirrjet “Rama ik”.

Protestuesit kanë bllokuar bulevardin kryesor të qytetit ndërsa një kordon policie është vendosur në hyrje të bashkisë.

Pjesëmarrësit mbanin në duar pankarta dhe parulla kundër qeverisë. Të pranishëm në këtë protestë kanë qenë edhe deputetët demokratë të zonës Ervin Salianji e Klevis Balliu. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat