fbpx

Protestë kundër hidrocentralit/ Banorët në Ulëz: Do na marrë krejt ujin për vaditje

47B10472-C9B5-44F3-B854-158876C25443.jpeg

Banorët e Madheshit njësia administrative Ulez, Bashkia Mat protestuan kundër ndërtimit të një Hidrocentrali në zonën e tyre.

Ata akuzojnë se pas këtij projekti që parashikon tu marrë ujin vaditës fshihet kryebashkiaku Agron Malaj. Sipas banorëve investimi po realizohet ne fshehtësi të plotë dhe po falsifikohen firmat e tyre.

Banorët kërkojnë tërheqjen e projektit ne te kundërt paralajmërojnë se do përshkallëzojnë protestat deri ne bllokim te akseve rrugore.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303