fbpx

Protestuesit e Unazës së Re bllokojnë edhe sot rrugën

protesta.jpg

Me thirrjet “duam shpiat tona” edhe këtë të shtunë banorët  që preken nga projekti për Unazën e Re kanë dalë sërish në protestë.

Në ditën e 28  të qendresës së tyre ata kanë bllokuar të dy akset e rrugës.

Në zonë ka pasur edhe prani të forcave të policisë.

Banorët kërkojnë që banesat e tyre mos prishin, ose të dëmshpërblehen në masën 100%.

“Kauza jonë, shtëpia jonë”, “qeveri hajdute”, “O Edvin o diarre këtu i thonë Unaze e Re”, ishin disa prej thirrjeve të banorëve.

Ndërkohë punimet kanë filluar duke hequ ndriçimin e rrugës dhe pemët.

Në mbështetje të banorëve janë edhe deputetë të opozitës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *