23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Protestuesit nuk largohen, ulen këmbëkryq para Kuvendit

spot_img

Në orën 17:00 nisi protesta e organizuar nga opozita ditën e sotme, e cila ka vijuar me situata mjaft të tensionuara mes protestuesve dhe efektivëve të policisë. Protestuesit çanë kordonin e policisë për të hyrë brenda në Parlament, por policia iu kundërpërgjigj me hedhjen e gazit lotsjellës.

Gjithsesi, situata është qetësuar tanimë, por qytetarët kanë vendosur mos të largohen. Të ulur këmbëkryq para Kuvendit, ata kanë thënë se nuk do largohen.

Ndërkohë, kreu i PD Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vijojnë të qëndrojnë para Parlamentit me qytetarët.

Nga ana tjetër, seanca plenare vijon ku po votohen projektligjet e rendit të ditës./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat