fbpx

Provat e dorëzuara ndaj Agim Kajmakut, përfundon seanca e parë, merret vendimi

1568192391_agimkajmaku.jpg

Janë pranuar provat e dorëzuara për ish-kryetarin e Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku.

Në seancën e radhës, e cila do të zhvillohet në datën 18 qershor, ora 10:00 do të merren në pyetje dëshmitarët Gentian Picari, Laureta Omeri dhe Hekuran Brahimaj.

Kajmaku akuzohet për “falsifikim i vulave dhe formularëve”, “falsifikim i dokumenteve zyrtare” dhe “kryerja e funksionit pas dhënies fund të tij”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303