16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

PS rrëmben edhe një tjetër bashki të rëndësishme…

spot_img

Bashkia e radhës e fituar nga socialistët është ajo e Dropullit në qarkun e Gjirokastrës.Të dhënat përfundimtare me mbylljen e procesit të numërimit për subjektet politike, kanë shpallur fituese Partinë Socialiste me 1531 vota, të ndjekur nga LSI me 599 vota dhe më pas renditet Partia Demokratike me 592 vota.

Ndërkohë deri më tani Partia Socialiste është ajo që kryeson fitore në 10 bashki, ndërsa PD-AN deri më tani janë shpallur fituese në katër bashki në veri të vendit.

 

Rezultati në bashkitë që është mbyllur votimi:

 

Këlcyra: PS- 1750 vota, PD-AN-1070 vota dhe LS-509 vota

Memaliaj: PS-3271 vota, PD-AN-1404 vota dhe LSI 100 vota

Përmet: PS- 3648 vota, PD-AN-2024 vota dhe LSI 582vota.

Himare: PS-3447 vota, PD-AN- 1854 vota dhe LSI-341vota.

Pustec: PS-867 vota, PD-AN-473 vota dhe LSI-168 vota.

Poliçan: PS-3871 vota. PD-AN- 1045 vota dhe LSI 864 vota.

Kolonja: PS- 3666 vota, PD-AN- 2299 vota, LSI 763 vota dhe PSD 68 vota.

Libohovë: PS- 1154 vota, PD-AN- 901 dhe LSI 201 vota.

Has: PD-AN- 4576 vota, PS- 2735 vota

Tropojë: PD-AN- 6443 vota, PS- 3094 vota.

Skrapar: PS: 3 547 vota, LSI-2 174 vota, dhe PD- 776 vota.

Klos: PD-AN- 3738 vota, PS- 3702 vota dhe LSI-171 vota.

Mirditë: PD –AN- 5915 vota, PS-4864 vota dhe LSI- 1143 vota.

Dropull: PS- 1531 vota, PD-AN- 592 vota dhe LSI 599 vota.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat