17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

PS shpallet fitues në bashkinë e Shijakut, ja sa vota mori PD dhe LSI

spot_img

Mbyllet numërimi i votave në Shijak, ku PS shpallet fitues.

Në orët e para të ditës së sotme, KZAZ nr. 25, bashkia Shijak përfundoi numërimin qetësisht, duke u bërë bashkia e parë në qarkun e Durrësit që mbyll numërimin e votave për subjektet politike. Pas numërimit të votave në 54 kutitë e votimit të kësaj ZAZ rezulton:

PS 7 985 vota 53.38 %

PD 5849 vota 39.1 %

LSI 841 vota 5.62 %

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat