fbpx

Pse iku Xhafaj? Basha e ka një shpjegim

basha.jpg

Lulzim Basha deklaroi në emisionin “Zonë e Lirë” se Fatmir Xhafaj u largua nga posti i ministrit të Brendshëm për shkak të “përplasjes së klaneve politike dhe bandave”.

“Kjo është një përplasje klanesh politike dhe bandave që qëndrojnë pas Xhafajt dhe Ramës. Pra, një klan i fuqishëm politik, ai i Tahirit, ku përfshihen edhe Vangjush Dako dhe një klani tjetër, ku përfshihet Fatmir Xhafaj. Janë përplasur për pushtet dhe kontroll”, tha Basha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *