fbpx

Pse ndodhin kaq shumë aksidente në Shqipëri

bora-rruga-1200x630.jpg

14 aksidente u regjistruan nga pakujdesia epo neglizhenca e shoferëve, por policia thotë se në zonat me prezencë bore do merren masa.

Gjoba për mos përdorimin e zinxhirëve varion nga 1 mijë deri në 4 mijë lek. Ndërkohë sipas ekspertëve, drejtuesit e mjeteve janë neglizhentë edhe sa i përket përdorimit të gomave dimërore, që duhet të vendosen në fillim të tetorit.

“Shoferët nuk i ndërrojnë gomat, thonë he se nuk është Gjermani këtu, dhe kur përballen me situate pësojnë aksidente. Kur shkelet bora ajo ngjeshet dhe as zinxhirë qe janë të nevojshme nuk përdoren”, shprehet një mekanik për Toc Channel.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *