fbpx

Pse ndonjëherë qajmë pa patur një arsye

images-1.jpg

Ndonjëherë, njerëzit ndihen të shqetësuar dhe të tensionuar pa pasur ndonjë arsye. Ata priten të qajnë. Megjithëse të qash pa pasur ndonjë arsye mund të tingëllojë paksa e çuditshme, por është mjaft e zakonshme.

Mungesa e gjumit

Mungesa e gjumit shpesh ju bën të ndiheni të lodhur dhe përfundimisht keni tendencë të qani për gjëra të vogla. Kjo mund të jetë befasuese, por mungesa e gjumit është arsyeja prapa të qarit.

Mungesa e vitaminës B

Vitamina B i mban enët dhe qelizat të shëndetshme. Mungesa e saj mund të shkaktojë dobësi, ju bën më të trishtë dhe kjo mund të jetë arsyeja që qani.

Niveli i ulët i sheqerit në gjak

Mungesa e sheqerit në gjak shkakton marramendje, lodhje, djersitje etj. Keni vështirësi për të parë, konfuzion dhe shpesh ndiheni të trishtuar.

Menopauza

Menopauza çon në ndryshimin e hormoneve në trupin femëror. Ajo çon në ndryshime të humorit dhe shkakton stres. Për shkak të kësaj, gruaja qëndron e trishtuar, e stresuar dhe qan pa arsye.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303