fbpx

Pse u shfaq i fashuar The Weeknd në MTV AMAs 2020?

The-Weeknd-AMA-2020-Billboard-1548-1606157960-compressed.jpg

Artisti i famshëm The Weeknd u ngit në skenën e MTV AMAs 2020 i fashuar.

Si qëndron e vërteta? Përse këngëtari zgjodhi të shfaqej kështu, a ishte vërtet i dëmtuar?

Përgjigja është: JO!

The Weeknd  po dërgonte një mesazh të bazuar në muzikën e tij dhe personalitetin që po promovonte nga albumi i fundit, “After Hours”, si dhe nga filmat e shkurtër që bëri për “Blinding Lights” dhe “After Hours”.

Artisti po paralajmëronte njerëzit të mos i jepnin makinës në gjendje të dehur, duke iu treguar fizikisht se çfarë lloj dëmtimesh mund të ndodhin nga aksidentet automobilisitike.

Në fjalimin e tij në AMA, The Weeknd ia kushtoi fitoren Prince:

“Herën e fundit që e mora këtë çmim, ma dha i ndjeri Prince dhe ju e dini, ai është arsyeja që unë kam për të sfiduar vazhdimisht zhanrin R&B. Këtë çmim do doja t’ja kushtoja atij. Faleminderit.”

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303