fbpx

Publikohet emri i veçantë i vogëlushit mbretëror

Screenshot_17-1.jpg

Pas 9 muajve pritja për bebin mbretëror ka marrë fund.

Ditën e djeshme ishte princ Harry ai që dha lajmin e gëzueshëm, ndërsa në ditën e sotme së bashku me Meghan Markle ata e kanë prezantuar bebin në sytë e botës.

Tanimë kureshtja sesi quhet djali i tyre mori fund, pasi faqja zyrtare në Instagram e çiftit mbrëtëror bëri të ditur se kanë vendosur ta quajnë:

“Archie Harrison Mountbatten-Windsor”. 

Më datën 6 maj Dukesha e Sussex, Meghan Markle është bërë nënë për herë të parë dhe Princ Harry u shpreh publikisht se është mbi re.

Vogëlushi lindi me një peshë prej 3.3 kg.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303